Napsali o nás
 

Rok zuřící spor. Výstavbu nového domu brzdí odvolání, byty kvůli tomu zdraží

25.08.2017

Už téměř rok zuří spor mezi dvěma obyvateli Adamova a firmou, která v blízkosti jejich bydliště přestavuje chátrající budovu na bytový dům. Stěžovatelům vadí několik věcí. "Začalo to vysekáním stromů na pozemku, který sousedí s lesem. Kvůli tomu jsme s dalším obyvatelem města podali stížnost na inspekci životního prostředí. Také plánovanou přestavbu s námi nikdo nekonzultoval," vrací se na začátek autorka stížnosti a odvolání Glena Rauerová.

"Společnost, která stavbu zajišťuje, s jejím tvrzením nesouhlasí. "Víc než rok před zahájením přestavby jsme komunikovali se sousedy objektu, tedy městem Adamov a Školním lesním podnikem Křtiny. Co se týká porostu, šlo o keře a nemocné stromy ve svahu," uvedl majitel firmy Ondřej Gryga.

Dodal, že vykácení části porostu schválilo vedení města i inspekce životního prostředí. "O záměru přestavby se ví už delší dobu. Budova byla na prodej tři roky. Bylo jasné, že dřív nebo později se tam začne stavět," vysvětlil muž.
ZDRŽENÍ OVLIVNÍ CENY
Rauerová podala i odvolání proti povolení na přestavbu domu. "Paní Rauerová je podala několikrát. Naposledy měla dojem, že dochází k černé stavbě. Kontroly z inspekce životního prostředí ani ze stavebního úřadu na žádné porušení zákona nepřišly. V současné době máme schválené povolení na demolici. Což teď děláme. Přestavba začne, až ji schválí stavební úřad. To vzhledem k odvolání nebude tak brzy," informoval Gryga. Zdržení stavebních prací se podle něho promítne také do cen bytů.

Legální činnost potvrdil adamovský stavební úřad. "Původní stavební povolení bylo zrušené. Krajský stavební úřad je vrátil zpět do Adamova k dalšímu projednání. V současné době probíhá jen demolice, která je řádně povolená," osvětlila situaci Blanka Obršlíková."

znojemsky.denik.cz | 23.8.2017 | Rubrika: Z regionu | Strana: 0 | autor: Adam Kubík | Téma: Mendelova univerzita v Brně