25. 3. 2023 Vítání jara na palouku U Luže

23. 3. 2023

Pojďme dáti zimě sbohem aneb Vítání jara na palouku U Luže s Vlastivědným klubem Petra Bezruče! Oficiální program na palouku začíná v sobotu 25. 3. v 10.30. 

Akce již dlouhá léta probíhá ve spolupráci s polesím Vranov. Letos u příležitosti „stoletých“ oslav ŠLP Křtiny je program o něco bohatší. Na palouk za námi přijede Český rozhlas Brno, který z místa bude vysílat živě již mezi 10.–11. hod. Moderátor vyzpovídá např. Trubače ŠLP Křtiny, ale taky další hosty, kteří se u mikrofonu během hodiny živého vysílání vystřídají. Posluchači se tak dozví více o každoroční akci, která je vzpomínkou na zakladatele tradice básníka Petra Bezruče, zajímavosti o vranovském polesí i letošních oslavách 100letého výročí či zapojení dětí z folklorního souboru Bystrouška při ZŠ Bílovice nad Svitavou do vítání jara na palouku. 

Pozor! Letos, až bude spálena Morana, máte možnost opéct si nad ohněm s sebou přinesené špekáčky a zájemci se mohou v doprovodu zkušeného polesného Iva Březiny vydat na komentovanou prohlídku po exotických dřevinách, kterých je na palouku a v blízkém okolí víc než dost.