Aktuální nabídka Pily Olomučany

27. 3. 2023

Od stromu až po polínko aneb palivo pro Brno, Blansko a okolí z Pily Olomučany Součástí Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny je i Pila Olomučany, kde zpracováváme výhradně stromy z našich lesů, což vám dává záruku kvality, ale také jistotu, že nakupujete přímo od vlastníka. Objednat si můžete dle vašich potřeb ŠTÍPANÉ PALIVOVÉ DŘÍVÍ od polínek (25, 33, 50 a 100 cm), neštípaných kuláčů (100 a 200 cm) až po celé kmeny (délky do 12 metrů).

Kontaktujete nás e-mailem i telefonicky: https://www.pila-olomucany.cz/ a zde: https://www.palivo-brno.cz/Na webech najdete i další potřebné informace včetně ceníků a podrobností o produktech, které vám dle vašeho přání připravíme.Pokud si nejste jistí, která varianta je právě pro vás tou nejvhodnější, poradíme vám.

Prohlédněte si taky fotky v galerii, připomeneme si, co je to prostorový metr skládaný či prostorový metr sypaný, a představíme vám další nabídku.

PROSTOROVÝ METR SYPANÝ – představte si metrovou krychli, do níž jsou polena volně nasypána. Označuje se zkratkou prms.

PROSTOROVÝ METR SKLÁDANÝ – představte si kostku o hraně jeden metr, do níž jsou naskládána naštípaná polena dřeva. Označuje se zkratkou prm. Roli v tom, kolik dřeva dostanete, sehrává např. i délka polen či pečlivost vyskládání. Pro lepší představu počítejte, že 1 prms = 0,6 prm

Jste zahrádkáři? Na olomučanské pile si můžete objednat a zakoupit DŘEVNÍ ŠTĚPKU, která Vám skvěle poslouží jako mulč a ochrání půdu proti vysoušení, ale i proti podmáčení, a do určité míry zabrání růstu plevele.

V naší nabídce – Pila Olomučany – jsou také PILINY, které můžete přidat do kompostu nebo substrátu. Dobře vážou vodu, což oceníte vy, ale především rostliny na vaší zahrádce. Pokud snad navíc i farmaříte, PILINY využijete i jako podestýlku pro hospodářská zvířata. (Jak piliny připravit pro potřeby zahrádkářské či chovatelské se poraďte s odborníky)